Mokslininkai ragina: apsikabinkite ir dar kartą apsikabinkite!

Ilgą laiką palaikydami santykius žmonės paprastai ima mažiau kontaktuoti fiziškai. Rečiau laikosi už rankų, apsikabina ir bučiuojasi. Mokslininkai, atlikę 99 tyrimų apžvalgą, įspėja – nevalia pamiršti fizinio kontakto, nes jis stiprina ne tik santykius, bet ir sveikatą. 

Dažniau glėbesčiuotis savo tyrimo ataskaitoje ragina suomių tyrėjai. Ankstesni tyrimai pademonstravo, kad šiaurės tautos (kaip ir mes) linkusios turėti mažiau fizinio kontakto nei labiau į pietus gyvenantys žmonės. 

Ataskaitos autoriai pabrėžia, kad apsikabinimai ir prisilietimai rankomis ne tik stiprina žmonių ryšį, bet ir gerina sveikatą. Pavyzdžiui, paėmus už rankos, sumažėja kraujo spaudimas ir pagerėja širdies darbas. Apsikabinimas gali net palengvinti fizinius skausmus. Maža to, konflikto metu trumpam apsikabinus, pyktis partneriui tarsi išgaruoja, lengviau išsprendžiamos bet kokios problemos. 

Tad kodėl nepabandžius dažniau apkabinti savo artimą žmogų? Mokslininkai pataria skirti tam daugiau dėmesio ir džiaugtis gydančia prisilietimo galia.

A. Saarinen, V. Harjunen, I. Jasinskaja-Lahti, I. P. Jääskeläinen, & N. Ravaja. Social Touch Experience in Different Contexts: A Review; Neuroscience and Biobehavioral Reviews, 2021.

Comments are closed.