Lengviau prisimename įvykius, jei apie juos paskelbiame socialiniuose tinkluose

Daugybė tyrimų rodo, kad dažnas socialinių tinklų vartojimas yra susijęs su prastesne emocine savijauta, prastesniu savęs vertinimu, išaugusiu nerimu ir net didesne depresijos tikimybe. Taigi socialiniais tinklais naudotis reikėtų atsakingai ir saikingai. Tačiau kartais jie gali turėti ir teigiamos įtakos mūsų gyvenimui. Naujas tyrimas atskleidžia, kad jie gali padėti išsaugoti brangius prisiminimus. 

Jei norite kuo ilgiau prisiminti jums svarbų įvykį, paskelbkite apie jį socialiniuose tinkluose ir jis geriau įsitvirtins jūsų smegenyse. Net jei to pasidalinimo nebematysite, įvykis labiau užsifiksuos atmintyje. 

Tokia tendencija pastebėta tiriant ne tik „Facebook“, bet ir „Snapchat“ vartotojų elgseną. Tyrimą atlikę mokslininkai ragina pagalvoti, kokio pobūdžio informacija dažniausiai dalinamės socialiniuose tinkluose, nes būtent ją esame linkę geriau prisiminti. 

Q. Wang, D. Lee, Y. Hou. Externalising the Autobiographical Self: Sharing Personal Memories Online Facilitated Memory Retention; National Library of Medicine, 2021.

Comments are closed.