Kambariniai augalai – ne tik puošmena. Jie ramina, kelia nuotaiką ir net gydo. 

Ar pastebėjote, kad kambariniai augalai „po vieną nevaikšto“? Įsigiję vieną augalą, žmonės netrukus užsimano dar vieno, o fanatiškų augalų gerbėjų namai panašėja į vešančias džiungles… Kodėl kai kuriems žmonėms taip patinka apsodinti savo namus? Atsakymas – ne tik gražūs žali lapai, bet ir mokslo patvirtinta gydanti jų galia. Susipažinkite su kambarinių augalų supergaliomis. 

  1. Kambariniai augalai gerina nuotaiką. Tai parodė po pandemijos atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau kaip 4 tūkst. žmonių iš viso pasaulio. Beveik 75 proc. respondentų pabrėžė, kad per pandemiją gyvenimas namuose su augalais buvo smagesnis. 55 proc. po to užsimanė įsigyti daugiau augalų, o 63 proc. po pandemijos ėmė skirti daugiau laiko savo augalų priežiūrai. 
  2. Augalai suteikia prasmės jausmą. Žmonės mėgsta užmegzti ryšius ne tik su kitais žmonėmis, bet ir su kitų rūšių gyviais. Todėl rūpinimasis augalais gali suteikti prasmės ir pasitenkinimo pojūtį. Juk tikrai smagiau grįžti namo, kai juose kažkas laukia. Net jei tas kažkas – vandens ir jūsų rūpesčio ištroškusi monstera.
  3. Augalų priežiūra yra raminanti veikla. Vieno tyrimo metu jaunų vyrų buvo paprašyta persodinti kambarinius augalus arba perrašyti tekstą kompiuterio klaviatūra. Po 15 minučių rūpinimosi augalais dalyviai jautėsi „patogiai, ramiai ir natūraliai“. Tą patį trumpą laiką dirbę kompiuteriu vyrai jautėsi „nepatogiai, suirzę ir dirbtinai“.
  4. Augalai naudingi sveikatai. Eksperimentai atskleidė, kad palatose, kuriose yra kambarinių augalų, ligoniai sveiksta greičiau. Augalai ne tik pagerino ligonių nuotaiką, padėjo jiems nusiraminti, bet taip pat sumažino kraujospūdį ir netgi pagreitino sužeidimų regeneraciją. 

Comments are closed.