Kartais viskas, ko mums reikia, tai atostogos. Ir kartais atostogos yra būtent tai, ko negalime sau leisti. Gal nėra laiko, pinigų, o gal kompanijos, su kuria būtų smagu kur nors keliauti. Kaip tuomet pabėgti nuo varginančios kasdienybės ir pailsėti? Greitas ir ekonomiškas būdas įsikrauti gerų emocijų – vienos dienos vieno žmogaus atostogos! Štai paprasti patarimai, kaip per vieną dieną susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir šypseną. 

1. Atraskite vieną dieną tik sau. 

Išsirinkite vieną dieną ir neplanuokite jokių reikalų. Šiandien jūs nebandysite atlikti nebaigtų darbų, neskubėsite į parduotuvę pirkti produktų, nevesite vaikų į darželį. Juk vieną vienintelę dieną kažkas gali viskuo pasirūpinti už jus? Susitarkite su artimais žmonėmis, kad šiandien jūsų jokiais būdais netrukdytų. Galų gale, juk tai tik viena diena. Pasaulis nesugrius, jei skirsite ją tik sau. 

2. Paslėpkite ekranus. 

Atostogų metu paprastai mažiau spoksome į telefoną ir kompiuterį, daugiau dėmesio skiriame aplinkai tyrinėti. Todėl per savo vienos dienos atostogas telefoną išsitraukite tik tada, kai norėsite ką nors nufotografuoti. Pasistenkite nenaršyti po socialinius tinklus, netikrinti el. pašto ir neskaityti naujienų. Tegul visas jūsų dėmesys būna sutelktas į šią akimirką. 

3. Keliaukite, bet ne per toli.

Jūsų tikslas – pailsėti ir pamatyti ką nors įdomaus, o ne pavargti kelyje. Todėl išsirinkite vietą, kuri yra netoli jūsų. Tai gali būti miestelis, kuriame niekada nebuvote, gražus pažintinis takas ar net parkas jūsų gyvenamojoje vietoje. Šiek tiek panaršę internete, tikrai rasite įdomių vietų, kuriose nesate lankęsi. 

4. Susikoncentruokite į patirtį. 

Kad ir ką darytumėte – skanautumėte desertą naujoje kavinėje, vaikščiotumėte muziejuje ar žygiuotumėte miško takeliu – pasistenkite sutelkti dėmesį į čia ir dabar. Sąmoningai vykite iš galvos mintis apie laukiančius darbus ir neišspręstas problemas. Kad geriau susikoncentruotumėte į patirtį, pasitelkite visus pojūčius: stebėkite, klausykitės, ragaukite, užuoskite ir lieskite. 

5. Atraskite vienumą ir tylą. 

Leisti laisvalaikį vieniems iš pradžių gali pasirodyti keista. Dažnam žmogui nejauku vienam eiti į restoraną, kiną ar koncertą. Retas sugeba mėgautis net pasivaikščiojimu vienumoje. Tačiau būdami vieni iš tikrųjų galite įsiklausyti į save, nusiraminti, pabūti tyloje. Be to, žinodami, kad esate sau gera kompanija, imsite labiau pasitikėti savimi. 

6. Leiskite sau mažų malonumų.

Nevartojate cukraus? Bet juk šiandien jums atostogos! O gal verta nusipirkti knygą, kurią seniai norėjote perskaityti, ar drabužį, apie kurį seniai svajojote? Leiskite sau mažą malonumą – tai bus tarsi suvenyras iš jūsų vienos dienos atostogų. 

Comments are closed.