Kažkur tarp kalėdinių dekoracijų, tuščių kalbų ir nutrūktgalviško skubėjimo kartais pasiklysta šventinė nuotaika. Padėkime ramybei, džiaugsmui ir meilei vėl rasti kelią į mūsų namus.

Kai lapkritį visi prekybos centrai pasipuošia seniais besmegeniais, blizgučiais ir žaliaskarėmis, suprantame, kad kelio atgal nebėra. Nuo šiol parduotuvėse gros tik kalėdinė muzika, kepyklos pakvips imbieriniais meduoliais ir spanguolių kisieliumi, vaikai ims repetuoti eilėraščius, o jūs kaip ir kasmet susidarysite ilgą dovanų ir darbų sąrašą. Prieš akis laukia desperatiškas paskutinės akimirkos dovanų pirkimo maratonas, kai vaikščiosite iš parduotuvės į parduotuvę, vildamiesi rasti geriausią dovaną anytai, vyrui ar seniai matytai draugei. Prie šventinio stalo eilinį kartą susiginčysite su giminaičiu dėl politikos, o įmonės vakarėlyje padauginę šampano pasakysite kolegoms, ką apie juos iš tikrųjų manote. Praėjusias šventes jums primins aptirpusios kalėdinės žvakės, nereikalingos angeliukų statulėlės sandėliuke ir gerokai ištuštėjusi banko sąskaita. Tačiau šis scenarijus gali būti kur kas linksmesnis. Keli patarimai šventinei nuotaikai susigrąžinti

Įveskite naujas tradicijas. Nieko nekeičiant geriau pasijusti nepavyks, todėl pirmiausia peržiūrėkite savo švenčių tradicijas ir įpročius – ar tikrai jie jums atneša džiaugsmo? Susirašykite veiklas, kurios jums teikia daugiausia laimės, ir tas, į kurių pusę net nenorite pažiūrėti. Jeigu, gamindami 12 patiekalų ir organizuodami didžiulę giminės šventę, patiriate daugiau streso nei laimės, gal verta pakeisti tradicijas ir šventes sutikti kur nors kitur ar tiesiog apsiriboti keliais skanėstais? Juk niekas nesakė, kad privalote kaskart šventes sutikti taip pat kaip visi. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl nebijokite pabūti balta varna ir pasirinkite tai, kas jums asmeniškai labiausiai tinka ir patinka.

Palepinkite savo vidinį vaiką. Tikriausiai su nostalgija prisimenate savo Kalėdas vaikystėje, kai spurdančia širdimi atplėšdavote dovanėles ir su pusbroliais žaisdavote sniego mūšį. Kodėl šito nepakartojus? Suaugę neretai įklimpstame į darbus ir pareigas, kuriuos neva būtina atlikti. Norisi laiką praleisti naudingai, nešvaistyti jo nereikšmingiems malonumams. Nieko bloga susiplanuoti darbus ir viską tvarkingai paruošti, tačiau tarp visų suaugusiojo atsakomybių ir rimtumo, raskite laiko atsipalaiduoti ir pamaloninkite savo vidinį vaiką. Net jei neturite atžalų, puoškite eglutę, karpykite popierines snaiges, o pasnigus ištraukite roges iš sandėliuko. Kad būtų linksmiau, pasikvieskite draugų ir bent trumpai vėl pabūkite vaiku.

Priimkite netobulumą. Stresas kyla, kai keliame sau per didelius lūkesčius ir siekiame viską atlikti idealiai. Norite, kad visi gerai praleistų laiką, todėl neriatės iš kailio – ieškote išskirtinių dovanų, ruošiate šventės scenarijų, šokdinate sutuoktinį ir vaikus, kad elgtųsi tinkamai. Gyvenate nuolatinėje įtampoje ir, prisvilus bent mažiausiam pyragėliui, pasijuntate nevykėliu, kuris dar savaitę po švenčių analizuos buvusias klaidas. Šiemet atlikite eksperimentą ir leiskite sau bei savo šeimai pabūti netobuliems. Bent trumpam pamirškite norą viską kontroliuoti ir tiesiog pasidžiaukite tuo, ką turite. Tyrimai rodo, kad dėkingumas yra viena svarbiausių laimės sudedamųjų dalių.

Paskelbkite giminėms paliaubas. Bendravimas su artimaisiais dažnai tampa tikru iššūkiu, nes pažįstame saviškius kaip nuluptus, o emocinės nuoskaudos linkusios prasiveržti. Kodėl dėdė visada pertraukinėja? Kodėl mama moko gyventi? Kodėl jie valgo tokį riebų maistą – juk nesveika! Sukandę dantis bandote nutylėti arba įsiveliate į beprasmius ginčus. Išeikvojate daug energijos ir susitikę kitais metais turite pripažinti, kad niekas nepasikeitė (o kai kurie tapo dar sunkiau pakenčiami). Gali būti, kad jūsų giminaičiai tikrai sunkaus būdo, tačiau vargu ar jūsų susierzinimas padės jiems pasikeisti. Užuot ieškoję priekabių, paieškokite savyje atlaidumo ir geranoriškumo. Nuoširdžiai išklausykite ir parodykite, kad suprantate kitokį požiūrį, tuomet giminaičiai savaime aprims, nes nebus su kuo kovoti.

Gyvenkite savo ritmu. Palyginkite gyvenimą dabar ir prieš šimtą metų. Ilgos kelionės karietomis, mėnesiais keliaujantys laiškai ir lėtas rašymas ranka. Manote, kad spėjome taip greitai pasikeisti ir kaip riešutus gliaudome šiuolaikinius informacijos srautus? Klystate – žmogaus smegenys taip greitai nesikeičia, todėl natūralu, kad dabartinis gyvenimo tempas daugeliui per greitas. Sakysite, kad jūsų darbštuolė kolegė ar pats puikiai viską spėjate, tačiau ar jaučiate malonumą? Kada paskutinį kartą pabuvote tiesiog čia ir dabar – pasigrožėjote lėtai krintančiomis snaigėmis ar neskubėdami iškepėte sausainių? Geriau padarykite mažiau, bet su meile. Atsirinkite svarbiausius dalykus ir duokite sau pakankamai laiko užduotims atlikti. Tuomet bet kokia veikla suteiks gerokai daugiau džiaugsmo.

Įveikite vienatvę. Kai visi aptarinėja šventinius rūpesčius, vienišumo kirminas graužia labiausiai. Gėda kam nors prasitarti, kad šias šventes, kaip ir praėjusias, sutiksite vieni. Žmonėms gerokai sunkiau paprašyti pagalbos, nei ją suteikti, nes reikia pasirodyti pažeidžiamam, todėl vieniši asmenys retai kam siūlosi į draugiją šventiniu laikotarpiu. Tačiau net tolimi giminaičiai ar ne tokie artimi draugai puikiai suprastų tokią vienišiaus padėtį ir mielai priimtų svečią prie stalo. Tad, jei nenorite Kalėdų praleisti vieni, teks įveikti save ir paprašyti pagalbos arba surengti vakarėlį namie. Ką daryti, jei jaučiatės vieniši ir nutolę būdami tarp artimųjų? Šventės – puiki proga atgaivinti santykius. Drauge peržiūrėkite nuotraukų albumus, prisiminkite linksmas istorijas – bendri atsiminimai sušildys jausmus.

Parašykite atsiliepimą