Žvelgiantiems giliau

Naujas numeris

Žodžiai keičia pasaulį

Žodžiai turi milžinišką įtaką mūsų mintims, savivertei ir netgi savijautai. Tad, jei bent dalį dėmesio, kurį skiriame savo išvaizdai, karjerai ar namų ruošai, skirtume savo žodynui, netrukus pasijustume gerokai laimingesni.

Visi esame susidūrę su fenomenu, kai patiriamą stiprią emociją, pavyzdžiui, liūdesį, dar labiau sustipriname, klausydami melancholiškų dainų, žiūrėdami šimtąkart apverktą „Perl Harborą“ ar skaitydami graudų eilėraštį. Tuomet atrodo, jog išgyvenama emocija yra tokia galinga, kad aprėpia visą pasaulį, ir nėra vietos jokiam kitam jausmui. Paradoksalu, bet taip pat mąstome ir kai džiaugiamės, bijome ar pykstame.

Tačiau juk pasitaiko ir atvirkštinis fenomenas, kai emocijas sukelia išoriniai dirgikliai. Melodija gali sujaudinti subtiliu skambesiu, filmas – sukelti stiprų susitapatinimo jausmą, tačiau ką, atmetus visa kita, gali žodis? Paprasčiausias žodis – ištartas, užrašytas, mintyse išsakytas? Šiandien mokslininkai surenka vis daugiau įrodymų, kad mūsų vartojamas žodynas daro tiesioginę įtaką ne tik įsitikinimams, pasaulėžiūrai bei savęs suvokimui, bet net ir fiziniam kūnui. Tad kokia ta žodžio galia ir ką mes galime padaryti, kad ji pirmiausia būtų teigiama?

Straipsnio tęsinį skaitykite naujasiame žurnalo “Psichologija Tau” numeryje 

Komentuoti