Santykiai – tarsi sodas, kuris neprižiūrimas vysta. Kas padeda sutuoktiniams ar poroms išlaikyti stiprų ryšį ir puoselėti romantiškus santykius? 2019 m. atlikta apklausa parodė, kad, nepaisant kitų aplinkybių, labiausiai santykiais patenkintoms poroms būdingos kelios išskirtinės savybės. Visų pirma tokie partneriai vienas kitą laiko geriausiais draugais, dalinasi bendrais tikslais ir vertybėmis, skatina vienas kitą siekti asmeninių tikslų ir didžiuojasi kito laimėjimais. Taip pat laimingos poros teigė, kad yra linkusios pasitikėti ir atleisti. 

Net jei džiaugiatės sėkmingu ryšiu, kuris atitinka prieš tai išvardintus bruožus, gyvenime veikiausiai neišvengsite ir santykių išbandymų. Vienas tokių – pandemijos keliamas stresas, nuomonių skirtumai, karantino atnešti gyvenimo pokyčiai. Kad gyvenimo negandos pro santykius praplauktų nepadariusios žalos, būtina ryšį nuolat stiprinti. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti. 

1. Kelkite oksitocino lygį. Oksitocinas – tai meilės ir prisirišimo hormonas. Jis išsiskiria, kai apsikabiname, bučiuojamės, žiūrime vienas kitam į akis, šypsomės, nuoširdžiai pasikalbame. Rodykite partneriui švelnumą, skatinkite fizinį kontaktą, kad išlaikytumėte aukštą oksitocino lygį. 

2. Skirkite laiko kokybiškam buvimui kartu. Net jei turite vaikų ir krūvą darbų, nepamirškite pasidžiaugti buvimu tik dviese. Bent kartą per savaitę suplanuokite įdomią veiklą, kuria užsiimsite drauge. 

3. Išsigryninkite bendrus tikslus. Ką pirmiausia norėtumėte įgyvendinti? Kaip to pasiekti? Ką abu dėl to galėtumėte nuveikti? Bendrų tikslų suvokimas ir bendros pastangos juos įgyvendinti stiprina ryšį ir suteikia jam stabilumo. 

4. Nenustokite maloniai stebinti. Sakykite vienas kitam meilės žodžius, stebinkite maloniomis smulkmenomis, dalinkitės juokeliais, muzika, linksmybėmis. Būkite žaismingi ir santykiai įgaus naujų spalvų. 

5. Išbandykite kartu ką nors nauja. Naujos patirtys stiprina romantišką ryšį. Nuveikite kartu ką nors, ko niekada nedarėte. Tai gali būti pasivažinėjimas riedučiais, jogos ar maisto gamybos pamoka – bet kokia nauja ir abiem maloni veikla. 

Comments are closed.