Manoma, kad spontaniškas seksas yra malonesnis nei suplanuotas, tačiau tyrimas rodo priešingai. 

Suplanuotas sekas? Gali būti, kad apie tokį net nesusimąstėte. Filmai, knygos ir aplinka diktuoja įsitikinimą, kad seksas – tai spontaniškas, iš didelės aistros kylantis malonumas. Jis tiesiog įvyksta, kai abu partneriai to užsigeidžia. Todėl nieko keista, kad su savo partneriu neplanuojate romantiškos nakties iš anksto. Vis dėlto naujas tyrimas atskleidžia kai ką netikėta: suplanuotas seksas gali būti ne mažiau malonus. O gal net malonesnis. Viskas priklauso nuo… jūsų požiūrio.

Tyrimo autoriai visų pirma apklausė tiriamuosius, ką jie mano apie suplanuotą ir spontanišką seksą. Tuomet tiriamieji turėjo užpildyti klausimyną apie savo seksualinį gyvenimą per praėjusią 21 dieną. 

Rezultatai parodė, kad spontaniškas seksas dažnai suvokiamas kaip malonesnis, o jo teikiami pojūčiai – intensyvesni. Mokslininkai sako, kad tokią nuomonę formuoja mūsų kultūrinė aplinka, kurioje seksas laikomas spontaniška aistros išraiška. Tačiau spontaniškas seksas nebūtinai teikia daugiau malonumo. 

Tiriamieji, kurie nematė didelio skirtumo tarp spontaniško ir suplanuoto sekso, teigė patiriantys tiek pat malonumo abiem atvejais. Mokslininkai teigia, kad esminį vaidmenį čia atlieka žmonių požiūris. 

Jei manysite, kad seksas privalo užklupti lyg perkūnas iš giedro dangaus – vargu ar galėsite pasimėgauti suplanuotu malonumu. Tačiau, pakeitę požiūrį, galite lygiai taip pat mėgautis seksu iš anksto jį suplanavę.

Ši žinia puiki tiems, kurie yra nuolat užsiėmę ar dirba skirtingais grafikais. Kartkartėmis suplanuodami malonumo sesiją tuomet, kai laikas abiem patogus, o ne laukdami spontaniškos aistros protrūkio, galite gyventi turiningesnį seksualinį gyvenimą. 

K. Kovacevic, E. Tu, N. O. Rosen, S. Raposo & A. Muise. Is Spontaneous Sex Ideal? Beliefs and Perceptions of Spontaneous and Planned Sex and Sexual Satisfaction in Romantic Relationships; The Journal of Sex, 2023

Comments are closed.