Santykių ambivalentiškumas susijęs su didesne skyrybų rizika.

Myliu ir nekenčiu, patinka ir erzina – toks teigiamų ir neigiamų jausmų kokteilis vadinamas ambivalentiškumu. Jis nėra retas santykių svečias. Dauguma žmonių gali įvardyti tas partnerio savybes, kurios kelia susižavėjimą, ir kitas, kurios kartais tiesiog veda iš proto. Tačiau vienuose santykiuose ambivalentiškumas pasireiškia stipriau, kituose – silpniau. Naujas tyrimas atskleidė, kad tai turi didelę įtaką santykių ilgaamžiškumui ir partnerių pasitenkinimui vienas kitu. 

Tyrime dalyvavo 370 porų, kurios vidutiniškai buvo susituokusios prieš 23 metus ir šiuo metu buvo arba santuokoje, arba išsiskyrusios. Tyrėjai apklausė žmones apie jų santykius, požiūrį į partnerį ir pan. Paaiškėjo, kad poros, kuriose buvo jaučiamas ryškus abipusis ambivalentiškumas, dažniau išsiskirdavo ir apskritai buvo mažiau patenkintos santykiais. 

Tos poros, kurioms buvo būdingas stiprus ambivalentiškumas vienas kito atžvilgiu, bet likusios kartu, pranešė apie dažnesnius konfliktus nei poros, kurios buvo mažiau ambivalentiškos.

Vargu ar įmanoma rasti partnerį, kuris tiktų ir patiktų visais aspektais. Tačiau jei nuolat sukatės „myliu ir nekenčiu“ karuselėje, greičiausiai jūsų santuokai nelemta virsti ilgalaike ir sėkminga. 

F. F. Surjadi, K. A. Wickrama, & F. O. Lorenz. Do Couple- and Individual-Level Ambivalence Predict Later Marital Outcomes? The Mediating Role of Marital Conflict; Journal of Social and Personal Relationships, 2023.

Comments are closed.