Žmonės, kurie mažiau apsimetinėja socialinėje medijoje, yra laimingesni.

Turbūt visi pažįstame bent vieną žmogų, kuris socialinius tinklus mėgsta užtvindyti savo tobulo gyvenimo akimirkomis, nors realybė smarkiai skiriasi nuo to, kas demonstruojama. Naujas tyrimas rodo, kad toks elgesys toli gražu nepadeda pasijusti geriau. Atvirkščiai – geriausiai jaučiasi tie žmonės, kurie socialinėje medijoje išlieka savimi ir nepagražina realybės.

Tyrėjai paprašė 90 žmonių dvi savaites kasdien skelbti savo socialiniuose tinkluose po naujieną apie savo gyvenimą. Vieną savaitę tiriamieji turėjo skelbti pagražintas naujienas, kitą savaitę – būti kuo natūralesni. Visą laiką buvo matuojama jų gera savijauta, pasitenkinimas savimi ir gyvenimu.

Kaip tyrėjai ir tikėjosi, tą savaitę, kai stengėsi išlikti autentiški, tiriamieji jautėsi kur kas laimingesni. Taigi, vaidinti tobulo gyvenimo neapsimoka. Gal kitus apgauti ir pavyks, bet savęs – tikrai ne.

R. Bailey, S. C. Matz, W. Youyou & S. S. Iyengar. Authentic Self-Expression on Social Media is Associated with Greater Subjective Well-Being; Nature Communications Volume, 2020.

Comments are closed.