Žmonės, kurie patenkinti savo draugais, mažiau geidžia romantinių santykių.

Draugai niekada neatstos mylimojo? Ne visi sutiktų su šiuo teiginiu. Naujas tyrimas rodo, kad visaverčiai ir tvirti draugiški santykiai daro mus tokiais laimingais, kad net nebetrokštame romantiškų ryšių.

Vis mažiau žmonių veržiasi į santuoką. JAV statistika rodo, jog susituokusių aštuoniolikos metų ir vyresnių žmonių dalis sumažėjo nuo 72 proc. 1960 m. iki 50 proc. 2016 metais. Todėl tyrėjai nusprendė pasiaiškinti, kokie veiksniai lemia, kad žmonės nelabai nori romantinių santykių ir santuokos. Vienas iš atsakymų, pasirodo, yra sėkmingas socialinis gyvenimas. Tyrėjai teigia, jog apie 20 proc. visų vienišų žmonių apskritai nesiekia santykių, nes yra patenkinti savo gyvenimu, o artumo jausmą jiems suteikia draugai.

Mokslininkai apklausė 12 tūkst. asmenų apie jų socialinius ryšius su draugais. Buvo teirautasi, ar jiems svarbūs draugai, ar jaučiasi patenkinti savo ryšiais, ar dažnai bendrauja. Taip pat tiriamieji turėjo atsakyti į klausimą, ar norėtų turėti romantinį partnerį. Mokslininkai pastebėjo ryšį tarp pasitenkinimo draugystėmis ir nenoro turėti romantinių santykių. Taigi, kuo geresni jūsų ryšiai su draugais, tuo mažiau būsite linkę nerimauti dėl „neužimtos širdies“.

Kislev. How do Relationship Desire and Sociability Relate to Each Other among Singles? Longitudinal analysis of the Pairfam survey; Journal of Social and Personal Relationships; 2020.

 

Comments are closed.