Šis sudėtingas laikas beveik visiems kelia izoliacijos, baimės, nerimo jausmus, o kai kam gali iššaukti net paniką. Kyla ir nauji santykių iššūkiai. Kaip visą dieną užimti vaikus? Kaip sudėtingu metu nesusipykti su partneriu? Štai keletas patarimų, padėsiančių šiomis įtemptomis savaitėmis.

• Neužsidarykite tarp keturių sienų. Vaikštinėti parke, važinėti dviračiu, bėgioti neuždrausta. Visą dieną sėdint namuose kūnas nespėja pavargti, o mintys pailsėti. Dėl to tampate jautresni, nervingesni, sunkiau užmiegate, gali dingti apetitas. Nepamirškite – gamta ir judėjimas stiprina imunitetą ir gerina emocinę savijautą.


• Lengviausias būdas sukelti sau paniką – laikyti nuolat įjungtą televizorių ir kas kelias minutes tikrinti naujienų portalus. Jei norite jaustis ramesni, nevarginkite savo psichikos nuolatinėmis žiniomis apie viruso plitimą. Tikrinkite naujienas porą kartų per dieną, o kitu metu verčiau imkitės naudingesnės veiklos.


• Pasodinkite nuobodulį į karantiną. Prisiminkite viską, ką norėjote nuveikti, bet nerasdavote laiko. Skaitykite knygas, žiūrėkite filmus, pasidarykite namų spa, išbandykite naujus receptus, pieškite, grokite, mokykitės kalbų, perstumdykite baldus, susitvarkykite rūbų spintą, persodinkite augalus…


• Bendraukite. Ypač, jei gyvenate vieni, nepraraskite ryšio su artimaisiais ir draugais. Dabar pats laikas ilgiems pokalbiams telefonu ar per web kamerą. Konferencinius skambučius naudodavote tik darbo reikalais? Dabar išmiginkite juos surengdami nuotolinį vakarėlį.


• Jei gyvenate su šeima (ypač nedideliame bute), gerbkite vieni kitų privatumą ir suteikite erdvės. Nuolat trinantis šonais gali atsirasti įtampa ir net konfliktai. Todėl būkite supratingi, jei artimas žmogus ne visuomet nori bendrauti.


• Nebėkite nuo savo emocijų, pasistenkite jas priimti tokias, kokios yra. Normalu šiuo metu jausti nerimą, baimę ir kitus nemalonius jausmus. Pripažinkite juos, jei reikia, išsiverkite ar išsikalbėkite artimam žmogui. Pasijusite kur kas ramiau.


• Rūpinkitės ir padėkite kitiems. Galite paaukoti pinigų su virusu kovojančioms organizacijoms, parnešti maisto senyvam kaimynui (savaime suprantama, pirkinius palikite už durų, o ne duokite į rankas), paskambinti ir pralinksminti vienišą žmogų. Tyrimais įrodyta, jog darydami gerus darbus jaučiamės ne tokie bejėgiai, atgauname pasitikėjimą savimi ir esame laimingesni.

Comments are closed.