Vienas tyrimas parodė, kad šeimos, kurios turi bendrą sąskaitą, kartu išgyvena ilgiau.

Šeima ilgą laiką buvo laikoma vientisu ekonominiu vienetu. Tačiau pastaruoju metu daugėja santuokų, kuriose abu partneriai yra finansiškai vienas nuo kito nepriklausomi ir toks dalykas kaip „šeimos pinigai“ neegzistuoja. Finansinis atskirumas labiau populiarus skandinavų bei vakariečių šeimose. Tačiau vieną tyrimą atlikę mokslininkai sako, kad tai gali neigiamai paveikti šeimos tvirtumą ir partnerių gyvenimo kokybę. 

JAV Indianos universiteto tyrėjai apklausė 230 porų apie jų finansinius sprendimus, emocinę savijautą, pasitenkinimą santykiais ir panašiai. Paaiškėjo, kad sutuoktiniai, kurie banke turi bendrą šeimos sąskaitą, yra labiau patenkinti, laimingesni, o jų santuokos paprastai trunka ilgiau. 

Ar panašų tyrimą atlikus Skandinavijos šalyse būtų gauti panašūs rezultatai, nežinome. Šioms šalims būdingas kitoks kultūrinis klimatas suformuoja ir kitokius šeimos santykius bei partnerių lūkesčius. Be to, maža šio tyrimo imtis neleidžia daryti užtikrintų išvadų. 

Taigi versti šeimos finansus į bendrą puodą ar siekti finansinės abiejų partnerių nepriklausomybės? Veikiausiai neprotinga būtų remtis tik vienu tyrimu, o sprendimus geriausia priimti vadovaujantis savo ir partnerio vertybėmis bei bendrais lūkesčiais. 

J. G. Olson, S. I. Rick, D. A. Small, E. J. Finkel. Common Cents: Bank Account Structure and Couples’ Relationship Dynamics; Journal of Consumer Research, 2023.

Comments are closed.