Pandemijos metu patirtas stresas gali išeiti į naudą jūsų santykiams.

COVID-19 pandemijai užrakinus žmones tarp keturių sienų, kartu gyvenantiems partneriams iškilo daugybė iššūkių. Kaip išgyventi kartu nuo ryto iki vakaro ir nesusipykti? Kaip duoti vienas kitam erdvės? Kaip apsaugoti santykius nuo patiriamo streso ir įtampos? Statistika rodo, kad dauguma šiuos iššūkius įveikė ir net tapo stipresni.

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 2015 m. atliekamas šeimų tyrimas, kurio metu mokslininkai nuolat apklausia 3 tūkst. žmonių apie jų santykius. Tyrimas parodė, jog pandemija galimai suartino poras. Mokslininkai pastebėjo, kad žmonės pandemijos metu dažniau teigė jaučiantys partnerio atsidavimą, dėmesingumą ir jautėsi dėkingi.

Tyrimo autoriai teigia, jog pasaulį ištikusi krizė net gali sumažinti skyrybų skaičių. Pasak mokslininkų, žmonės pandemijos metu iš naujo įvertina šeimos teikiamą saugumo ir stabilumo jausmą. Tai labai svarbu, kai pasaulyje vyksta neprognozuojamų ir grėsmingų dalykų. Tokia situacija leidžia šeimai pasijusti kaip komandai, kartu galinčiai įveikti gyvenimo negandas.

Ch. F. Karpowitz & J. C. Pope. The American Family Survey; Summary Report, 2020.

Comments are closed.