Ankstesni tyrimai parodė, kad altruistiški ir dažniau kitiems padedantys žmonės suvokiami kaip patrauklesni partneriai. Evoliuciškai teisinga logika – toks elgesys signalizuoja, kad šis asmuo bus patikimas gyvenimo draugas, nes savo noru renkasi padėti kitiems, vadinasi, turi pakankamai išteklių ir galimybių. Britų psichologai atliko įdomius eksperimentus, siekdami nustatyti, ar altruistiškiems žmonėms iš tiesų geriau sekasi meilės srityje, šį kartą – skaičiuojant seksualinius partnerius.

Pirmiausia mokslininkai paprašė 192 netekėjusių moterų ir 105 nevedusių vyrų atsakyti į jų geranoriškumą vertinančius klausimus: kaip dažnai jie aukodavo pinigų labdarai, duodavo kraujo, padėdavo žmonėms pereiti per gatvę ir pan. Be to, reikėjo pateikti informacijos apie buvusius seksualinius partnerius ir įvertinti savo paties patrauklumą. Vyrai ir moterys, kuriems būdingas altruistiškumas, teigė dažniau sulaukiantys priešingos lyties dėmesio ir gyrėsi didesniu seksualinių partnerių skaičiumi per pastarąjį mėnesį. Rezultatai gražūs, tačiau dažniau seksu mėgavęsi žmonės galėjo tiesiog pervertinti save, teigdami, kad yra altruistiški, nors iš tiesų elgdavosi kitaip. Norėdami susidaryti aiškesnį vaizdą, mokslininkai atliko papildomą tyrimą. Pateikti klausimynai šį kartą vertino ne tik dalyvių seksualinę patirtį, bet ir jų polinkį į narciziškumą. Atmetus kai kurių tiriamųjų polinkį pasirodyti geriems, mokslininkai dar kartą patvirtino pirmojo eksperimento nustatytą ryšį – altruistiški asmenys iš tiesų turi daugiau seksualinių partnerių už kitus.

S. Arnocky, T. Piché, G. Albert, D. Ouellette, P. Barclay. Altruism predicts mating success in humans. British Journal of Psychology, July 18, 2016.

Parašykite atsiliepimą