Įžengėme į amžių, kai moterys sėkmingai konkuruoja darbe, kopia karjeros laiptais ir užima vadovaujamas pareigas, tačiau dažna karjeristė po sunkios darbo dienos dar tvarko kambarius, plauna indus ir valo dulkes. Tuo metu jų sutuoktiniai sėdi prie kompiuterio, žiūri televizorių ar skaito knygą. Atėjus metui pasidžiaugti kūniškais malonumais, šie vyrai dažnai lieka it musę kandę. Kodėl?

Neseniai Vokietijoje mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Daugiau nei tūkstantis porų metus atsakinėjo į klausimus apie namų ruošos darbus ir sekso dažnumą bei kokybę. Paaiškėjo, kad sutuoktiniai, pasiskirstantys buities darbus po lygiai, mėgaujasi dažnesniu ir geresniu seksu. Gali būti, kad bendradarbiavimas prie skalbinių krūvos ir nešvarių indų atspindi sutuoktinių tarpusavio darną bei norą vienas kitam padėti. Kai abi pusės jaučiasi vienodai ir sąžiningai prisidedančios prie bendros buities, kyla mažiau kivirčų ir kitų kliūčių užsiimti seksu. Vyrai neturėtų bijoti kartais užsidėti prijuostę, tai gali pakurstyti aistrą.

D. Johnson, N. L. Galambos, J. R. Anderson. Skip the Dishes? Not So Fast! Sex and Housework Revisited. Journal of Family Psychology, Oct 12, 2015.

Parašykite atsiliepimą