Dar kartą įrodyta, kad sportiški žmonės rečiau serga depresija ir kenčia nuo nerimo.

Trūksta motyvacijos sportui? Štai dar vienas (iš galybės) tyrimų, įrodančių didžiulę sporto naudą mūsų psichologinei savijautai. Šį kartą tyrimas truko net septynerius metus su 150 tūkst. tiriamųjų, taigi verta atkreipti dėmesį.

Mokslininkai nustatė, kad reguliariai sportuojantys žmonės daug rečiau susiduria su depresija ir nerimu. Tiriamieji buvo stebimi septynerius metus, periodiškai buvo atliekama apklausa apie jų emocinę savijautą, fizinę sveikatą ir judėjimo įpročius. Paaiškėjo, jog yra stiprus ryšys tarp geros emocinės savijautos ir sportiško gyvenimo būdo. O žmonės, kurie tiriamųjų grupėje buvo mažiausiai sportiški ir visiškai apleidę savo kūną, turėjo 98 proc. didesnę tikimybę susirgti depresija ir 60 proc. didesnę tikimybę patirti generalizuoto nerimo sutrikimų.

Taigi, judėjimas ir aktyvus gyvenimo būdas padeda mums jaustis emociškai geriau. Ne veltui romėnų išminčiai sakė, kad sveikame kūne – sveika siela.

A. Kandola, D. P. J. Osborn, B. Stubbs, K. W. Choi & J. F. Hayes. Individual and Combined Associations between Cardiorespiratory Fitness and Grip Strength with Common Mental Disorders: a Prospective Cohort Study in the UK Biobank; BMC Medicine volume, 2020.

 

Comments are closed.