Naujienų vengimas pandemijos metu padeda lengviau išgyventi sunkumus. 

Gyvenimą keičiančių įvykių metu gali kilti noras tiesiog prilipti prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Nors suvokimas, kas vyksta, suteikia šiokio tokio kontrolės ir saugumo jausmo, tačiau kas per daug – tas nesveika. Ši taisyklė ypač galioja neigiamai ir grėsmingai informacijai. Mokslininkai nustatė, kad intensyvus naujienų tikrinimas pandemijos metu buvo susijęs su suprastėjusia psichine sveikata ir bendru nervingumu. 

Nyderlandų mokslininkai pandemijos laikotarpiu periodiškai apklausė daugiau kaip 2 200 tiriamųjų. Žmonių teirautasi apie jų emocinę savijautą ir kasdienius įpročius. Paaiškėjo, kad respondentai, dažniau tikrinę naujienas apie pandemiją, jautėsi labiau įsitempę, prasčiau miegojo, dažniau išgyveno nerimo ir depresijos epizodus.

Tyrėjai atkreipė dėmesį, kad pandemijos pradžioje naujienų stebėjimas stipriai išaugo. Žmonės bandė susekti kiekvieną pokytį ir būti pasiruošę. Tačiau po kelių mėnesių naujienas imta tikrinti kur kas rečiau. Jaunesni tyrimo dalyviai vengti naujienų buvo linkę labiau. Tyrėjai sako, kad prie to prisidėjo išaugęs emocinis krūvis ir nepasitikėjimas žiniasklaida. 

K. de Bruin, Y. de Haan, R. Vliegenthart, S. Kruikemeier, M. Boukes. News Avoidance During the Covid-19 Crisis: Understanding Information Overload; Digital Journalism, 2021.

Comments are closed.