Dar vienas tyrimas patvirtino – išgelbėti nuo liūdesio gali paprasčiausia mankšta. 

Tamsusis metų laikas beveik visiems atima šiek tiek gyvenimo džiaugsmo. Mažiau laiko leidžiame gamtoje, mažiau judame, o apniukęs dangus irgi nekviečia šypsotis. Nieko keista, kad rudeniop psichologų ir terapeutų kabinetuose padaugėja klientų. Tačiau neskubėkite nuliūsti – jums gali užtekti paprasčiausios… mankštos! 

Nauja didelio masto metaanalizė parodė tai, ką laimingi žmonės ir taip žino – sportas yra veiksmingas ir nemokamas antidepresantas. Peržvelgę 97-is tyrimus, mokslininkai padarė išvadą, kad vos 150 minučių mankštos per savaitę reikšmingai pagerina psichologinę žmogaus būseną. 20 minučių kasdienės mankštos gali sumažinti įvairių psichikos sveikatos sutrikimų (depresijos, nerimo ir chroniško streso) simptomus veiksmingiau nei tradiciniai gydymo metodai. 

Kita metaanalizė, kurios metu analizuota 300 skirtingų tyrimų, sufleruoja, kaip iš mankštos išpešti dar daugiau naudos. Sportuokite lauke! Nesvarbu, koks oras, mankštinimasis lauke yra veiksmingesnis, norint pagerinti nuotaiką ir psichinę sveikatą, nei prakaitavimas sporto salėje. 

Maža to, judėjimas – ne būtinai sportas. Tą pačią naudą galite gauti 20 minučių kieme kasdami sniegą, žaisdami su vaikais, eidami pėsčiomis į parduotuvę ar vedžiodami šunį. Itin svarbi sąlyga – į bet kokią atliekamą fizinę veiklą žvelgti smalsiai ir suvokiant jos naudą. Jei kasite sniegą bambėdami dėl blogo oro – vargu ar nuotaika pagerės. 

B. Singh, T. Olds, R. Curtis, et al. Effectiveness of Physical Activity Interventions for Improving Depression, Anxiety and Distress: An Overview of Systematic Reviews; British Journal of Sports Medicine, 2023.

Lam Thi Mai Huynh et al. Linking the Nonmaterial Dimensions of Human-Nature Relations and Human Well-Being Through Cultural Ecosystem Services; Science Advances, 2022.

Comments are closed.