Turite miego problemų? Galbūt kaltas jūsų lovos partneris!

Naujų tyrimų rezultatai parodė, kad miegodami ne vieni galite išsimiegoti prasčiau, ypač jei einate miegoti tuo pačiu metu. Prieš tai atlikti tyrimai parodė, kad lovos partneris gan dažnai gali prikelti jus, vidutiniškai vienas iš trijų atsikėlimų yra dėl jūsų lovos kaimyno.

Šis poveikis gali būti ryškesnis moterims nei vyrams. Jos su partneriu miega budriau ir didesnę laiko dalį praleidžia prabudusios, kai dalijasi lova su kitu žmogumi. Vyrai, miegodami ne vieni, išmiega ilgiau.

Naujam tyrimui buvo atrinktos poros, neturinčios miego sutrikimų. Jos buvo stebimos septynias naktis ir tiriamos naudojant aktigrafiją (judesių stebėjimą žmogui miegant). Vėliau dalyviai buvo apklausti apie jų miego kokybę.

Eksperimentas parodė, kad 67 proc. laiko, praleisto lovoje, abu partneriai miegojo ir 7 proc. laiko abu partneriai buvo prabudę tuo pačiu metu. Beveik ketvirtadalį laiko abu partneriai buvo skirtingos būsenos, kai vienas miega, o kitas yra prabudęs.

Vidutiniškai per naktį partneriai vienas kitą prikeldavo šešis kartus. Jei vienas prabusdavo, vidutiniškai vieną iš penkių kartų jis prikeldavo ir partnerį. Šie tyrimai parodo, kad partneris, su kuriuo miegate, gali daryti nemažą įtaką jūsų miegui.

Tyrimas taip pat parodė, kad „pelėdos“ (žmonės, kurie vėliau eina miegoti ir vėliau keliasi) porose rečiau yra prižadinamos partnerių. Be to, partneriai, kurie eidavo miegoti tuo pačiu metu, buvo linkę dažniau prižadinti vienas kitą, o prabudimai dažniausiai būdavo per pirmas ir paskutines dvi miego valandas. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad yra ir tam tikros naudos, einant kartu miegoti. Pavyzdžiui, fizinis ir emocinis artumas, kuris pagerina miego kokybę.

Šis tyrimas neparodo, ar dalyviai geriau miegotų vieni, tačiau akivaizdu, jog dėl naktinių prabudimų galite kaltinti savo partnerį.

M. Walters, A. Phillips, J. Boardman, P. Norton, S. Drummond. Vulnerability and Resistance to Sleep Disruption by a Partner: A Study of Bed-sharing Couples; Sleep Health; 2020.

Comments are closed.