Nebūtina užsidaryti vienuolyne, kad surastumėte vidinę ramybę. Šie keturi paprasti šventųjų principai gali suteikti jums išminties ir įkvėpimo, kad ir kur būtumėte.

Ritualai

Kodėl tai padeda? Ritualai suteikia aiškumo, kontrolės jausmo chaotiškame pasaulyje. Kasdien darydami tuos pačius dalykus, jaučiamės saugūs, o jei į juos įtraukiami ir aplinkiniai žmonės – pasijuntame bendruomenės dalis. Ritualai taip pat padeda įsisąmoninti ir įprasminti tam tikrus gyvenimo momentus. O tai mažina nerimą ir nežinomybės jausmą.

Kaip tai pasiekti? Išmokite būti čia ir dabar, šią akimirką, negalvodami apie ateitį ar vietas, kur galėtumėte būti ir „geriau“ leisti laiką. Susikurkite savo ritualus – kasdien šeštą valandą vakaro mėgaukitės arbatos gėrimo ceremoniją, kiekvieną mėnesio paskutinį penktadienį skirkite pasimatymą mylimajam ar kas vakarą prieš miegą skaitykite įkvepiančias sentencijas. Tai taps savotišku ramybės uostu, kuris padės pabėgti nuo streso ir bent trumpam sugrąžins jus į čia ir dabar – akimirką, kai mėgaujatės tuo, ką darote.

Tyla

Kodėl tai padeda? Mūsų kasdienybė persmelkta triukšmo – surasti tylią oazę, kai nesigirdi nei gatvės triukšmo, nei kaimynų leidžiamos muzikos gana sudėtinga. Tačiau ji būtina, norint pajusti vidinę ramybę ir rasti atsakymus į mums svarbius klausimus. Tyla padeda giliau pažvelgti į save, įsiklausyti į emocijas, į viduje slypinčius klausimus. Tyrimai rodo, kad net menkiausias triukšmas kelia stresą, todėl, norint pabėgti nuo įtampos, tyla gali būti vienas iš būdų tai padaryti.

Kaip tai pasiekti? Skirkite sau tylos pasimatymus, kurių metu galėtumėte pabūti tik su savimi. Išeikite pasivaikščioti į parką, o gal tiesiog pagulėkite vonioje. Neužsiimkite pašaliniais darbais, netikrinkite mobiliojo telefono, neklausykite muzikos. Mėgaukitės jus užplūdusia tyla ir ramybe, pajuskite, kaip ji apgobia visą jūsų kūną. Stebėkite aplinką ir leiskite jai „žaisti“ su jumis.

Svetingumas

Kodėl tai padeda? Mokėjimas priimti žmones tokius, kokie jie yra, jų neteisiant ar kritikuojant, plečia pasaulėžiūrą, leidžia geriau pažinti aplinką. O tai suteikia neįkainojamos patirties, naujų žinių, galbūt padeda atrasti naujų pomėgių ir pašaukimų. Būdami draugiški visiems, net ir tiems, su kuriais, regis, neturėtume apie ką šnekėti, ugdo toleranciją ir empatiją – įgūdžius, būtinus artimiems santykiams užmegzti ir palaikyti.

Kaip tai pasiekti? Plėskite socialinę grupę, bendraudami su jums neįprastais žmonėmis. Užkalbinkite asmenį, kuris paprastai jūsų nesudomintų. Nepertraukdamas išklausykite pašnekovo ir neprikiškite savo nuomonės, net jei jūsų požiūriai nesutampa. Pabandykite į situaciją pažvelgti jo akimis, neteisdami ir neturėdami išankstinių nuostatų. Kartkartėmis išbandykite naujas veiklas, iš anksto jų nenurašydamas: „Man tai neįdomu.“ Atraskite kiekviename dalyke pozityvių, jums patrauklių aspektų.

Meditacija

Kodėl tai padeda? Meditacija padeda surasti stiprybės, net kai, regis, viskas slysta iš po kojų. Meditacija grindžiama buvimu čia ir dabar, susitelkimu į šią akimirką, nuvejant pašalines mintis ar užplūstančius negatyvius jausmus. Tyrimai rodo, kad tai – vienas efektyviausių būdų įveikti nerimą ir atsipalaiduoti.

Kaip tai pasiekti? Kiekvieną dieną skirkite bent penkias minutes meditacijai – geriausiai ką tik atsibudę ir prieš eidami miegoti. Įsitaisykite patogiai tylioje aplinkoje. Užsimerkite, sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą ir kylančius pojūčius, išstumdami iš galvos visas mintis. Pajuskite, kaip ramybė pamažu apsemia jūsų kūną, – tarsi po truputį žengtumėte gilyn į šiltą vandenį.

Stebėkite ir atkreipkite dėmesį į dalykus, už kuriuos jaučiatės dėkingi. Kiekvieną vakarą prieš miegą pagalvokite ar užrašykite, kam pasakytumėte „ačiū“. Tai nebūtinai turi būti dideli įvykiai, bet smulkmenos, kurios tą dieną jums suteikė malonių jausmų.

 

2 Comments

Parašykite atsiliepimą