Išlieta kava rytą, konfliktas su sutuoktiniu, pamirštas svarbus susitikimas, ne itin malonus pokalbis su vadovu… Nors skradžiai žemėn smek! Kaip susigrąžinti pozityvumą?

Atsispirkite pagundoms

Dauguma žmonių po sunkios dienos griebiasi skanumynų ar alkoholio paguodos. Nors tai gali padėti trumpam užsimiršti, vėliau tai sukelia dar didesnę savigraužą ir kontrolės praradimą. „Koks aš nevykėlis, negaliu atsispirti net taurei vyno.“ Kad taip nenutiktų, geriau pasidovanokite kitų kaltės nekeliančių malonumų – nueikite į kiną, paplaukiokite baseine ir pan.

Būkite dosnus

Nors šiandien kaip tyčia visi stengėsi jums įgelti, pasielkite priešingai – kam nors padarykite gerą darbą. Tai pradžiugins ne tik kitą, bet ir jus. Tačiau atminkite – tai turi būti nuoširdus poelgis (nors paskatos ir savanaudiškos).

Apsitvarkykite

Atrodo, kad viskas slysta iš rankų? Kad susigrąžintumėte kontrolės jausmą, psichologai pataria apsitvarkyti namus. Matydamas, kaip viskas susidėlioja į vietas, pasijausite ramesnis ir vėl valdąs situaciją. Švari išorė padeda pasijusti „švariam“ vidumi. Be to, tai padės atitrūkti nuo neigiamų minčių.

Įsivaizduokite blogiausią scenarijų

Jei vis dėlto neigiamos mintys neduoda ramybės, pagalvokite, kaip jaustumėtės, jei viskas pakryptų blogesne kryptimi. Visada būna baisesnių scenarijų. Vadovas jus tik aprėkė, tačiau neatleido iš darbo, kavą išpylėte ne ant mėgstamiausios palaidinės ir pan. Be to, šiandien jus džiugiai pasitiko augintinis – vadinasi, ne viskas prarasta.

Matykite sėkmingus dalykus

Jei jaučiatės nevykėlis darbe (ar kitoje sferoje), prisiminkite dalykus, kurie jums puikiai sekasi. Na gerai, susirinkimas praėjo ne taip, kaip tikėjotės, tačiau šeima gyrė jūsų naują receptą, draugai kviečia susitikti, vadinasi, esate reikalingas ir mylimas. Juk negali visur būti pirmas.

Pasinerkite į miego terapiją

Nors skamba nuvalkiotai, rytoj rytą jūs tikrai pasijusite geriau. Nueikite anksti miegoti ir atsikėlęs pradėkite naują dieną. Miego trūkumas didina stresą, todėl gerai išsimiegokite ir leiskite emocijoms susidėlioti į vietas.

Neužsisklęskite

Nors juodomis dienomis baisu kelti koją į lauką, kad dar ko nors nenutiktų, specialistai vis dėlto pataria susitikti su draugais ar artimaisiais. Bendravimas pakelia nuotaiką, be to, bičiuliai padės pamatyti situaciją kitomis akimis. Gal ne viskas taip juoda, kaip jums atrodo? Jei nesiryžtate kitiems atverti savo širdies, bent padarykite tai popieriaus lape. Tyrimai rodo, kad žmonės pasijaučia geriau, kai negiamas emocijas išlieja raštu.

Nukeliaukite į „ateitį“

Į nesėkmes pažvelkite iš laiko perspektyvos. Ar tai, kas šiandien jums nutiko, bus svarbu po savaitės, po mėnesio ar po metų? Tikėtina, kad po savaitės šios nemalonios smulkmenos jau nebeatrodys tokios didelės, o gal net kels juoką. Tad kam gaišti laiką?

 

1 Comment

  1. nu viskas skamba gerai ir aš taip norėčiau savo juoduma paspalvint , bet turiu 3 vaikus ir jų negaliu palikt su niekuom ,nes mažasis tiesiog nepasilieka ir cypia iki priepuolių, neturiu normalios mamos ,tik tokią ,kuri gali iškoneveikt ,o jei kas nepatiks ir tvot begatava , plius savo seną močiutę , kuri mane gyvą baigia suėst su savo viršininkavimu. Nors aš turiu savo namus , gerą vyrą , normalias pajamas , bet nei blogų emocijų, nei minčių niekur negaliu padėt, man labai negera, nežinau nė kaip tai iškęst… ką daryt paprastiem ,tokiem, kurie turi bagažą…

Parašykite atsiliepimą