Žmonės, kurie mano, kad negatyvių gyvenimo įvykių nepakeis ir laiko juos savo asmenybės trūkumų priežastimi, dažnai suserga depresija. Toks negatyvus mąstymas laikomas potencialia depresijos priežastimi ir vien tuo remiantis galima gana tiksliai nuspėti, ar asmuo susirgs depresija ateityje. Maža to, toks mąstymo būdas persiduoda ir kitiems.

Mokslininkai Geraldas Haeffelis ir Jennifer Hames stebėjo viename kambaryje gyvenančius studentus. Prieš apsigyvendami studentų miestelyje savanoriai užpildė klausimynus, pagal kuriuos buvo vertinamas jų polinkis į depresiją bei mąstymo ypatumai. Po trijų ir šešių mėnesių atlikus pakartotinius tyrimus, pastebėta, kad asmenys, gyvenantys kartu su depresyviu kambario draugu, taip pat užsikrėsdavo negatyviu mąstymu. O asmenys, kurie prieš studijas buvo linkę į depresiją, bet apsigyveno su pozityviais žmonėmis, atvirkščiai, jautėsi daug geriau. Regis, posakis „Su kuo gyvensi, toks ir tapsi“ turi daug tiesos.

Jums gali būti įdomu

1 Comment

  1. Labai įdomus eksperimentas. Pati sirgau depresija. Mano gyvenime tai buvo vienas iš sunkiausių laikotarpių. Depresijos gydymas taip pat buvo gana nelengvas. Man labai padėjo ši meistrė: http://www.rutareiki.com/depresijos-iveikimas. Ji man padėjo suprasti, kad vis dėl to, gyvenimas yra gražus 🙂

Parašykite atsiliepimą