Patarimai, kurie padės kurti gražią ir abiem pusėms naudingą draugystę

  • Skirkite laiko. Jei draugams niekaip nerandate laiko, vadinasi, šiuo metu prioritetą teikiate kitoms veikloms ar santykiams. Jeigu jums svarbu išlaikyti kokybiškus ir praturtinančius santykius su draugais, reguliariai skirkite dėmesio bendravimui. Pavyzdžiui, kartą per savaitę ar mėnesį susiplanuokite laiką kokybiškai pabūti drauge. Klinikinė psichologė Anastasia Hronis pataria kasdien 10 minučių skirti laiko draugystėms palaikyti. Tai gali būti skambutis ar žinutė draugui, pasidalijimas aktualia informacija socialiniame tinkle.
  • Ieškokite naujų horizontų. Junkitės prie bendruomenių, būrelių, veiklų, kur galėtumėte susipažinti su naujais žmonėmis. Išnaudokite socialines medijas – prisidėkite prie grupių, kuriose galite atrasti bendraminčių, turinčių panašių interesų. Dalyvaukite renginiuose, koncertuose ar kituose renginiuose, kur galėtumėte sutikti naujų žmonių. Reguliariai skirkite laiko išeiti iš namų. Nebijokite palikti komforto zonos lankydamiesi naujose, nepažintose vietose ar užsiėmimuose. Draugų gali atsirasti pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. 
  • Ištarkite „sudie“ tam, kas nereikalinga. Nebijokite atsisveikinti su draugystėmis, jei jos nebetarnauja, išsunkia iš jūsų energiją, o patys nesijaučiate nieko gero gaunantys atgal. Taip ne tik atlaisvinsite vietos savo gyvenime kitiems žmonėms atsirasti, bet ir jausitės laimingesni, labiau pasitikėsite savimi. 
  • Atverkite širdį. Draugystei reikalingas gebėjimas atsiverti ir būti pažeidžiamam. Jei baiminatės pasakoti apie save ar savo gyvenimą, galite pasirodyti neprieinami, arogantiški, nedraugiški ar negebantys bendrauti. Dažnai atsiverti kitam trukdo baimė pasirodyti netinkamu, netobulu. Todėl svarbu sau priminti, kad nėra tobulų žmonių. Kuriant santykius nebūtina atskleisti apie save visko – atsiverti galima po truputį. Bet kad tai gebėtume, visų pirma svarbu mokytis pažinti ir priimti save. 

Comments are closed.