Esame linkę pervertinti ne tik savo, bet ir partnerio protinius gabumus

Žmonės dažnai linkę pervertinti savo protinius gebėjimus. Anot vieno tyrimo, 90 proc. JAV koledžo profesorių savo mokymo sugebėjimus įvertino kaip geresnius nei vidutinius, nors tai matematiškai neįmanoma.

Naujas tyrimas atskleidžia, kad pervertiname ne tik savo, bet ir partnerių protą. Tyrimo metu mokslininkai paprašė porų intuityviai įvertinti vienas kito protinius gabumus ir išmatavo dalyvių intelekto koeficientus. Tiek vyrai, tiek moterys manė, kad jų partneris yra maždaug 37 balais protingesnis, nei parodė testas.

Mokslininkai taip pat padarė išvadą, kad protinių gabumų skirtumai neturi jokios įtakos santykių sėkmei. Tiriamieji buvo paprašyti balais įvertinti pasitenkinimą savo santykiais. Poros, kurių intelekto koeficientai smarkiai skyrėsi, santykius vertino taip pat gerai, kaip ir kitos.

Tad panašu, kad protas nėra pats svarbiausias kriterijus, renkantis antrąją pusė. Juk šiaip ar taip mylimąjį laikysime protingesniu, nei jis yra.

People tend to overestimate their romantic partner’s intelligence even more than their own; Gilles E. Gignac, Marcin Zajenkowski; Intelligence, Vol 73, 2019.

Comments are closed.