Kaip išvengti neigiamos informacijos perkrovos ir kaip nustoti minkyti savo pačių mintis apie įvairiausias baisybes?

Su baime kovoti nėra lengva, tačiau gera naujiena – sėkmė ar nesėkmė visiškai priklauso nuo mūsų. Kai kas iš mūsų karantino dovanotą laiką skiria nuolatiniam informacijos apie virusą ir jo aukas ieškojimui. Jei taip darote visą laiką, esate nuolatinėje savo pačių sukeltoje streso būsenoje. Tai kenkia ne tik jūsų nuotaikai, bet ir imuninei sistemai. Nuolat lindėdami internete ir minkydami savo pačių įkyrias mintis sau nepadėsite. 

Ką daryti?  

1 Receptas. Informacijos turinio valdyti negalite, bet galite radikaliai sumažinti laiką, kurį skiriate informacijos paieškai. Nustokite maitinti save pavojais: laikas žinioms – 15 min. vieną kartą per dieną. Baisumų paieškai internete – 0 min. laiko. Kas svarbiausia, jau išgirdote per žinias, be to, nėra esminio skirtumo ar šiandien LT užsikrėtusiųjų padaugėjo 20 ar 30. Taigi, pirmas žingsnis, patys nenerkite į grėsmingą informaciją. Ji įtrauks, sunervins ir suterš jūsų protą. Nauda? Jokios, nebent pasinaudodami ja norite kompetentingai gąsdinti kitus.

2 Receptas. Nežlugdykite savęs įkyriomis mintimis. Karantino laiką vertinkite kaip papildomas atostogas namie. Skirkite laiką tam, kas jus įtraukia arba teikia malonumą: skaitykite knygą, žiūrėkite filmus, komedijas, mankštinkitės, bendraukite su kitais (tik ne apie virusą). Galiausiai, padarykite tai, ko seniai neprisiruošėte: susitvarkykite spintą ar sandėliuką, nuotraukas ar muzikinius įrašus. Mūsų smegenys negali tuo pat metu daryti dviejų dalykų – įdėmiai skaityti romaną ir nerimauti dėl viruso. Skaitykite, patirkite malonių emocijų ir taip tapkite linksmesniais ir atsparesniais.  Įkyrios mintys priešinsis tokiam jūsų planui. Jos – kaip virusas – linkusios grįžti bet kuria proga ir dėl įvairiausių dirgiklių (kažkas paskambino, kažką pasakė apie COVID, pagalvojau – reikia pasitikrinti, žiūrėk ir jau vėl sėdžiu internete, kurstau įkyrias mintis). Užtvaras įkyrioms mintims – sprendimas jas išmęsti kai tik jos atkeliauja ir konkretus planas ką šiandien ir šią valandą veiksite. Todėl iš anksto susidėliokite dienos veiklų planą ir jo laikykitės.

Comments are closed.