Bandymas numesti svorio gali kaip reikiant apsunkinti gyvenimą. 

Visi, kurie kada nors bandė laikytis dietos, žino, koks tai vargas. Jokių pamėgtų skanėstų, nuolatinis alkis ir svajonės apie gardų pyragėlį… Tačiau emocinės kančios, apimančios bandant numesti svorio, tėra viena medalio pusė. 

Naujas tyrimas atskleidė, kad koncentracija į svorio mažinimą skatina žmonės rinktis mažiau įvairovės turintį maistą. Tyrimo metu pusės dalyvių buvo paprašyta pagalvoti apie savo svorio mažinimo tikslus, o kitos pusės – ne. Tada visi tiriamieji turėjo rinktis užkandžius iš įvairių sveikų ir nekaloringų variantų. Tie, kurie galvojo apie svorio metimą, rinkosi mažiau įvairius užkandžius nei kita grupė. 

Mokslininkai pabrėžia, kad ne maisto įvairovė lemia svorio augimą, o suvartotos kalorijos. Tačiau kodėl susikoncentravę į svorio metimą žmonės atsisako maisto įvairovės? 

Tyrėjai daro prielaidą, kad tai lemia mąstymas, jog laikantis dietų privalu atsisakyti malonumo. Skonių įvairovė padeda išgauti iš maisto malonumą, taigi žmonės pasąmoningai gali rinktis mažiau įvairų maistą ir tikėtis, kad tokia mityba duos daugiau naudos. 

Laikotės dietų ir bandote sureguliuoti svorį? Nepamirškite maitintis įvairiai ir leiskite sau pasimėgauti valgymo malonumu. Tuomet ne tik bus lengviau pasiekti tikslą, bet ir kūnas gaus daugiau naudingų medžiagų. 

H. Rafieian, Y. Huang, & B. E. Kahn. The Effect of Pursuing Self-Regulatory Goals on Variety Seeking; Journal of Consumer Research, 2023.

Comments are closed.