Dviratis – per šimtmečius beveik nepakitęs genialus žmonijos išradimas. Tai kartu ir susisiekimo priemonė, ir efektyvus sportas, ir sveikatos šaltinis, ir net natūralus antidepresantas. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina važiavimo dviračiu naudą gerai savijautai.

  • Dviratis pripažintas labiausiai džiuginančia transporto priemone. Tie, kurie kaip susisiekimo priemonę renkasi dviratį, jaučiasi kur kas laimingesni, nei keliaujantieji automobiliais ar viešuoju transportu – teigia tyrimą atlikusi amerikiečių profesorė Yingling Fan.
  • Linksmiausias kelionės tikslas – važiuoti pavalgyti. O dar labiau mūsų laimės pojūtis išauga, kai keliaujame kartu su šeima ar draugais. Vadinasi, nėra nieko geriau nei su šeima sėsti ant dviračio ir važiuoti kur nors papietauti.
  • 1 mlrd. – maždaug tiek dviračių rieda pasaulio keliais, o kasmet naujų dviračių skaičius pasipildo dar apie 100 milijonų. Automobilių skaičių dviračiai lenkia dvigubai.
  • 38 km – tiek užtenka nuvažiuoti per savaitę, kad sumažintumėte kraujagyslių ir širdies riziką perpus – teigia didelio masto tyrimą atlikę Glazgo universiteto mokslininkai. Anot jų, kelionės dviračiu taip pat padeda sumažinti vėžio riziką ir prailgina bendrą gyvenimo trukmę.
  • Pasivažinėjimas dviračiu teigiamai veikia jūsų produktyvumą. Dėl padažnėjusio kvėpavimo smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, praskaidrėja mintys, pagerėja darbingumas ir atmintis. Tai patvirtina Indijos mokslininkų Bijli Nanda’os ir jo kolegų tyrimas, kuris rodo, kad tiriamųjų protiniai gebėjimai po trumpo pasivažinėjimo dviračiu buvo aukštesni nei prieš treniruotę. Taigi, jei dirbti sunku, sėskite ant dviračio – pusvalandis mynimo gali gerokai pakelti jūsų produktyvumą darbe.
  • Kasdienis pasivažinėjimas dviračiu padeda gydyti nerimo sutrikimą ir net depresiją. Japonijos mokslininkai nustatė, kad net pedalų mynimas sumažina depresija sergančių žmonių organizme streso hormono kortizolio lygį. Dėl to pagerėja jų savijauta. Be to, buvimas gryname ore taip pat teigiamai veikia žmogaus emocinę būklę.

Comments are closed.