Ar kada pagalvojote, ko reikia, kad jaustumėtės laimingi? Kai kurių psichologų teigimu, laimei užtenka penkių gana paprastų sudedamųjų dalių.

Visi norime būti laimingi. Tačiau dažnai net nesuvokiame laimės prigimties. Klaidingai manome, kad laimę mums suteiks pinigai, aukštos pareigos darbe, kad laimingais privers jaustis mylimieji ar laimė užplūs numetus dešimt kilogramų. Deja, kiekvieną kartą pasiekę tikslą, regis, turėjusį vesti į laimę, suvokiame, kad tai tebuvo trumpalaikis džiaugsmas. Tad kas iš tikrųjų verčia mus jausti laimę ir suteikia ilgalaikį ramų pasitenkinimo jausmą?

Pozityviosios psichologijos pradininku tituluojamas profesorius Martinas Seligmanas kartu su savo kolegomis pristatė psichologinės gerovės modelį PERMA. Šio akronimo raidės koduoja penkis esminius psichologinės gerovės komponentus. Tai teigiamos emocijos (angl. positive emotions), įsitraukimas į tai, ką darome (angl. engagement), geri santykiai su kitais (angl. relationships), prasmės jausmas (angl. meaning) ir pasiekimai (angl. accomplishments). Anot M. Seligmano, šie penki elementai gali tapti kelrodžiu į tikrą ir ilgalaikę laimę.


Straipsnio tęsinį skaitykite lapkričio gruodžio Psichologija Tau numeryje 

Comments are closed.