Žmonės, kurie jaučiasi mylimi ir palaikomi, yra atviresni kitokiai nuomonei.

Kuo vienišesni esame, tuo uždaresni tampame kitų nuomonei. Vienatvė trukdo žvelgti į pasaulį plačiai, būna sunkiau mus perkalbėti, o svetima nuomonė tiesiog erzina. Todėl artimųjų parama ir meilė – labai svarbus veiksnys, formuojantis mūsų pasaulio suvokimą ir padedantis atsiverti naujai informacijai.

Izraelio ir Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad kuo daugiau meilės ir paramos žmogus jaučia iš savo artimųjų, tuo jis yra atviresnis kitų nuomonei, lengviau priima priešingos pusės argumentus.

Mokslininkai paprašė tiriamųjų atlikti testą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, kaip stipriai jie jaučiasi mylimi ir palaikomi. Antroje tyrimo dalyje tiriamieji turėjo pasakyti, kokia yra jų nuomonė apie genetiškai modifikuotus produktus. Tuomet tyrėjai davė perskaityti straipsnį, kuriame nuomonė apie GMO buvo priešinga nei tiriamųjų. Galiausiai tyrėjai dar kartą apklausė žmones apie GMO ir jų skaitytą straipsnį. Tie, kurie, kaip paaiškėjo anksčiau, jautėsi labiau mylimi ir palaikomi, buvo linkę labiau apsvarstyti straipsnyje perskaitytus argumentus. Mažiau mylimi ir palaikomi žmonės reagavo labiau kategoriškai ir greičiau atmetė skaitytus argumentus.

Ši įžvalga labai svarbi šiuo metu, kai pasaulis tampa susiskaldęs dėl skirtingų nuomonių apie pandemiją, politiką ir pan. Galbūt, kad galėtume lengviau priimti vieni kitų argumentus ir rasti bendrą sprendimą, reikia šiek tiek daugiau… meilės ir palaikymo.

Itzchakov, H. T. Reis. Perceived Responsiveness Increases Tolerance of Attitude Ambivalence and Enhances Intentions to Behave in an Open-Minded Manner; Personality and Social Psychology Bulletin, 2020.

Comments are closed.