Kuo daugiau įninkame į socialinius tinklus, tuo daugiau streso jaučiame

Galbūt pastebėjote, kad pastaruoju metu populiarėja „atostogos nuo socialinių tinklų“? Ši idėja plinta, nes mes vis geriau suprantame neigiamą jų poveikį.

Naujas vokiečių mokslininkų tyrimas parodė streso ir naudojimosi socialiniais tinklais ryšį. Mokslininkai atliko internetinę apklausą su daugiau kaip 300 „Facebook“ vartotojų. Tarp jų buvo nemažai studentų, nes ši žmonių grupė, anot mokslininkų, patiria ypač daug streso. Klausimais buvo siekiama nustatyti, koks šiuo metu yra dalyvio streso lygis, ar jis daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose ir kaip jaučiasi neturėdamas prieigos prie interneto.

Rezultatai sukėlė nerimą – nustatytas akivaizdus ryšys tarp patiriamo streso lygio ir dažnesnio naudojimosi socialiniais tinklais. Tie respondentai, kurie daugiau laiko praleidžia su artimaisiais nei socialiniuose tinkluose, pademonstravo mažesnį streso lygį.

Tad, jei jaučiatės įsitempę, užuot atsivertę „Facebook“, verčiau paatostogaukite nuo telefoninių programėlių ir praleiskite daugiau laiko su šeima ar draugais.

Julia Brailovskaia, Elke Rohmann, Hans-Werner Bierhoff, Holger Schillack, Jürgen Margraf; The relationship between daily stress, social support and Facebook addiction disorder; Psychiatry Research, 2019.

 

 

Comments are closed.