Geriausias būdas įgyti pasitikėjimo savimi – pradėti daryti tai, ko bijai.

Kas skiria tuos, kurie gauna iš gyvenimo, ko nori, nuo tų, kuriems nepavyksta? Vienas iš skirtumų – aukšta savivertė ir pasitikėjimas savimi. Tie, kuriems atrodo, kad, panorėję gali nubėgti maratoną, sukurti verslą, sužavėti nepažįstamąjį, gauti svajonių darbą ar net įtilpti į paauglystės džinsus – paprastai tai ir padaro. Mūsų mintys yra neįtikėtinai galingas įrankis. Jos sukelia emocijas, o emocijos skatina imtis veiksmų. Veiksmai kuria gyvenimą. Pasitikintys savimi žmonės geba valdyti savo mintis ir įsijungti į režimą „Aš galiu“.

Jei kiti turi tai, ko neturite jūs – tūkstančius draugų ar sekėjų socialiniuose tinkluose, turtingus tėvus ar tobulą kūną – tai dar nereiškia, kad jie visiškai pasitiki savimi. Daugybei verslo ryklių klestinčios įmonės nesuteikia pasitikėjimo savimi. Kaip ir garsiems modeliams jų nepriekaištingas kūnas nepakelia savivertės. Pasitikėjimas savimi neturi nieko bendra su išvaizda ar turtais – jis priklauso nuo to, kaip suvokiame save patį, nesvarbu, kokios mūsų sąskaitos banke ar kokie brangūs mūsų drabužiai. Netgi jei apsigyvensite sporto salėje ir susikursite milijono vertą kūną, pasitikėjimo savimi kartu neįgysite.

Pasitikėjimas savimi – tai jausmas, nusiteikimas, suvokimas, kad jums nieko netrūksta, kad turite tiek, kiek reikia. Pats geriausias būdas pradėti ugdyti pasitikėjimą savimi – įtikinti save, kad nieko nestokojate. Tie, kuriems sekasi versle, pasitiki savimi ne todėl, kad jiems pavyko įkurti verslą. Jie pasitiki savimi, nes nebijo suklysti. Jie supranta, kad nesėkmė – tai pamoka ateičiai. Klaidos – tai tik ženklas, kad kažkur pritrūko žinių ar patirties, ir tai nėra nevykėlio etiketė. Mums dažnai atrodo, kad jei susitaikysime su nesėkmėmis kaip neišvengiamybe, pasmerksime save būti nevykėliais. Tačiau tai netiesa – susitaikymas su nesėkmėmis moko nustoti bijoti, neskubėti vertinti, mylėti besąlygiškai.

Pasitikintys savimi žmonės nebijo būti atstumti. Jie supranta, kad neįmanoma patikti visiems ir vertina kitų atvirumą bei tiesumą. Jie kuria santykius nebijodami būti įskaudinti, jei santykiams lemta nutrūkti.

Kaip auginti pasitikėjimą savimi ir keisti požiūrį? Štai aštuoni žingsniai, kurie skiria nepasitikintį savimi žmogų nuo to, kuris spinduliuoja pasitikėjimą.


Straipsnio tęsinį skaitykite lapkričio gruodžio Psichologija Tau numeryje

Comments are closed.