Įveikite kasdienius bei kassavaitinius iššūkius ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų savijauta. 

Laimė nenukrenta iš dangaus – ji ateina nuosekliai dirbant. Tai patvirtino ir mokslininkų eksperimentas, kurio dalyviai turėjo 10 savaičių atlikti skirtingas praktikas, vedančias laimės link. Mokslininkai padarė paprastą išvadą: psichologinė gerovė pasiekiama kiekvienam. Kad ją pasiektume, turime mokytis pozityvios psichologijos metodų ir derinti juos su sveika gyvensena. Atrodo, paprastas receptas. Štai 10 jo ingredientų, kuriuos galite išbandyti ir jūs. 

1 savaitė. Kalbėkite pozityviai. Kasdienis iššūkis: pasakykite kam nors komplimentą. Savaitės iššūkis: perskaitykite ir įsiminkite įkvepiančią kalbą ar žymaus žmogaus citatą. 

2 savaitė. Judėkite. Kasdienis iššūkis: mankštinkitės 30 minučių arba nueikite 10 tūkst. žingsnių. Savaitės iššūkis: atlikite bent 20 minučių treniruotę su treneriu (gali būti ir vaizdo įrašas).

3 savaitė. Grožėkitės gamta. Kasdienis iššūkis: praleiskite 30 minučių gamtoje. Savaitės iššūkis: pasitikite saulėtekį.

4 savaitė. Kurkite teigiamą socialinę aplinką. Kasdienis iššūkis: parodykite kitam žmogui, kad rūpinatės juo. Savaitės iššūkis: atleiskite kam nors, kas jus įskaudino, ar bent jau pabandykite tai padaryti.

5 savaitė. Žvelkite pozityviai. Kasdienis iššūkis: skirkite 15 minučių apmąstyti trims dalykams, kurie tądien pavyko. Savaitės iššūkis: parašykite kam nors padėkos laišką ir išsiųskite.

6 savaitė. Sveikai maitinkitės. Kasdienis iššūkis: valgykite daugiau daržovių. Savaitės iššūkis: paruoškite sveikus pietus ar vakarienę sau ir artimam žmogui. 

7 savaitė. Pakankamai ilsėkitės. Kasdienis iššūkis: miegokite 8 valandas ir nesineškite į lovą išmaniojo telefono. Savaitės iššūkis: vakarą praleiskite ramiai ir jaukiai (prie laužo, ežero ar pan.).

8 savaitė. Atitrūkite nuo streso. Kasdienis iššūkis: bent 15 minučių skirkite visiškam nusiraminimui ar meditacijai. Savaitės iššūkis: pasiimkite laisvadienį ir 24 valandas praleiskite be išmaniųjų įrenginių, kompiuterio, televizoriaus. 

9 savaitė. Padėkite kitiems. Kasdienis iššūkis: ką nors pradžiuginkite ir maloniai nustebinkite. Savaitės iššūkis: padėkite kam nors atlikti sunkią užduotį ar kitaip pasitarnaukite. 

10 savaitė. Tęskite pažangą. Paskutinis iššūkis: išsirinkite labiausiai patikusius ir naudingus iššūkius, tegul jie tampa kasdieniais įpročiais!

Comments are closed.