Kaip pagerinti miego kokybę be vaistų ir papildų? Štai keletas patarimų, kurie gali padėti. 

Aktyviai praleiskite dieną. Nemiga – dažna sėdimo gyvenimo būdo pasekmė. Daugiau judėdami, mankštindamiesi, dirbdami fizinius darbus ir aktyviai leisdami dieną, lengviau išlaisvinsite visą susikaupusią įtampą ir stresą, o malonus fizinis nuovargis greičiau įveiks nemigą. 

Atraskite savo miego grafiką. Svarbu klausyti natūralaus savo kūno ritmo. Jei versite save anksti eiti miegoti arba, atvirkščiai, gulsitės vėlai, nors kūnas jau prašosi į lovą, taip tik sukelsite savo organizmui stresą, o miego problemų neišspręsite. 

Trumpiau gulėkite lovoje. Jei bandote užmigti, bet ilgai nepavyksta, lipkite iš lovos ir užsiimkite kokia nors atpalaiduojančia veikla be ekranų – skaitykite, medituokite ir pan. Po to grįžkite į lovą ir vėl bandykite užmigti. Lygiai tą patį darykite, jei atsibundate labai anksti, jaučiatės pailsėję ir nebeužmiegate – kelkitės ir pradėkite savo dieną. 

Neįsileiskite negatyvių minčių. Stenkitės nesijaudinti, jei neužmiegate – nerimas tik padidina tikimybę, kad greitai neužmigsite. Dar blogiau, jei prieš guldami imate nerimauti: „Kaip gi šiąnakt pavyks užmigti?“. Tokios mintys tik pateisina jūsų išankstinį nerimą ir užmigti darosi dar sunkiau. Imkite pavyzdį iš žmonių, kurie užmiega greitai– apie miegą jie beveik negalvoja. Nesivaikykite miego, leiskite jam paprasčiausiai ateiti. 

Atkreipkite dėmesį į mitybą. Daug kofeino turinčius gėrimus ir maisto produktus – kavą, arbatą, šokoladą ir panašiai – reikėtų vartoti pirmoje dienos pusėje. Jei popietėmis jums pritrūksta energijos, ją reikėtų kilstelėti, pavyzdžiui, pasivaikščiojimu lauke, o ne geriant kavą. 

Nusiteikite miegui. Iš vakaro suplanavę kitos dienos darbus ir veiklas, nuraminsite protą, nuvysite neramias mintis ir greičiau užmigsite. Likus maždaug valandai iki miego, užsiimkite atpalaiduojančia veikla – paskaitykite, ramiai pabendraukite, atlikite atpalaiduojančius jogos pratimus ir pan. Ramūs ir tylūs užsiėmimai padeda smegenims pereiti į poilsio režimą. 

Pasiruoškite miego aplinką. Labai svarbu – vėsus, patogus ir tamsus miegamasis. Išvėdinkite ir atvėsinkite kambarį, uždenkite langus. Vakare venkite ryškios šviesos, taip pat ir įvairių ekranų skleidžiamos mėlynosios šviesos. Rekomenduojama nuo ekranų atsitraukti bent valandą iki miego. Prietema ir rami aplinka jūsų organizmui signalizuos, kad jau laikas ruoštis pailsėti. 

Išmokite atsipalaiduoti. Sąmoningas atsipalaidavimas įsitaisius lovoje, relaksacijos ar kvėpavimo pratimai ne tik padeda įveikti per dieną susikaupusią įtampą ir stresą, bet ir leidžia greičiau užmigti. Tam reikia kantrybės – išbandžius vos vieną kartą, greičiau užmigti nepavyks. Tačiau, jei tai darysite kasdien, greitai tai taps įpročiu, padedančiu ir kitose gyvenimo situacijose.

Comments are closed.