Šiek tiek pasistengus jūsų namai gali tapti pačia geriausia vieta pasaulyje.

Palangės nuramstytos, sofos išgulėtos, šeimynykščiai vieni kitiems atsibodę – pažįstama situacija? Per karantiną ne vienam namai tapo tolygu kalėjimui. O jei šiek tiek pakoreguotume požiūrį ir namus paverstume poilsį teikiančiu asmeniniu SPA centru?

Jaukiems, ramybe ir džiaugsmu alsuojantiems namams sukurti nereikia daugybės pinigų. Tačiau tikrai prireiks jūsų išradingumo, šiek tiek pastangų ir tinkamo nusiteikimo. Jei pasiryžote praskaidrinti savo namų atmosferą, štai jums lengvai įgyvendinama instrukcija, kuri padės sukurti namų SPA.

  1. Treniruokite sąmoningumą

Taip, pokyčiai prasideda galvoje, o ne aplinkoje. Sąmoningumas – pirmas ir svarbiausias įgūdis, kurio prireiks, kad namai iš kalėjimo taptų SPA centru. Tik sąmoningai reaguodami į aplinką išmoksite mėgautis mažais malonumais. Jei jus valdys negatyvios mintys, net gyvenimas aukso rūmuose nedžiugins.

Kad taptumėte sąmoningesni, skirkite vieną dieną savo mintims ir jausmams stebėti. Kokia jūsų dienos pradžia? Galite lipti iš lovos bambėdami, kad teks pratempti dar vieną dieną. Nuo pirmų minučių galvoti apie laukiančius sunkius darbus ir bodėtis vaizdu per langą. Arba galite vos iškėlę koją iš lovos įsijungti mėgstamą muziką, užsikaisti gardžios kavos, su malonumu ją išgerti ir tik tuomet eiti prie darbų gerai nusiteikę. Kaip jūsų diena bėga toliau? Darbuojatės per prievartą ar įžvelgiate savo darbe kažką gero, įdomaus, prasmingo? Gaminate maistą, nes būtina pavalgyti? O gal su pasimėgavimu, užuosdami kiekvieną kvapą, ragaudami? Su kokiomis mintimis einate miegoti? Galite gulti į lovą paniurę, išvargę, kaltindami save, kad nieko gero nenuveikėte. Arba pasistengti surasti prabėgusioje dienoje ką nors vertingo, padėkoti už tai ir nusiteikti rytdienai.

Kaip matote, visa mūsų diena pilna pasirinkimų. Galite leisti užplūstančioms emocijoms valdyti jus arba stengtis patys sąmoningai valdyti savo emocijas. Sąmoningumas labai svarbus, mokantis pastebėti mažus kasdienybės džiaugsmus. O jie ir sudaro „namų SPA“ idėjos pagrindą.

  1. Kurkite autentišką atmosferą

Jei pasiryžote sąmoningai savo kasdienybėje ieškoti pozityvumo ir kasdienio džiaugsmo šaltinių, metas prieiti prie labiau buitiškų reikalų – atmosferos kūrimo namuose. Nebūtina turėti krūvos pinigų, samdyti profesionalių dizainerių, kad sukurtumėte jaukumą ir grožį. Dažnai užtenka mažų detalių, kad visiškai pasikeistų atmosfera. Jums pravers kvapnios žvakės, jaukūs lovų ir sofų užtiesalai, dekoratyvinės pagalvėlės, minkštas kilimas, kambariniai augalai. Kartais naujos užuolaidos gali pridėti namams daug jaukumo.

Bene svarbiausias čia – apšvietimas. Dažnai laimingiausia pasaulio tauta įvardijami danai yra tiesiog pamišę dėl įvairių šviestuvų ir žvakių. Jei norite namie sukurti šviesų žaismą, laikykitės kelių daniškų patarimų. Visų pirma, rinkitės šiltą šviesą. Šaltoje, ryškioje šviesoje tipiškas danas raukysis kaip vampyras prieš saulę. Nejauku ir nemalonu. Šilta, geltonų atspalvių šviesa kuria kur kas smagesnę atmosferą, kurioje gera būti ir ilsėtis. Kita taisyklė – naudokite ne vieną didelį šviestuvą, bet keletą šviesos šaltinių. Tai gali būti toršeras, stalinė lempa ar net kalėdinės lemputės. Taip namuose galėsite sukurti šviesos saleles ir apšviesti tas vietas, kurios jums labiausiai patinka.

Kurdami namų atmosferą, klausykitės savęs, o ne naujausių dizaino tendencijų. Jūsų namai neprivalo būti kaip iš žurnalų puslapių. Vertinkite autentišką savo skonį ir rinkitės tai, kas gražu jums. Juk šiaip ar taip, čia gyvenate jūs, o ne kas kitas.

  1. „Ramybės saloje“ – jokių darbų ir reikalų

Jei dirbate iš namų, o aplink laksto trys mažyliai ir šuo, žodžiai „namų SPA“ gali skambėti daugiau nei juokingai. Tačiau ir čia yra išeitis. Susitarkite su namiškiais ir skirkite atskirą kambarį ar bent jau nedidelį kampelį su foteliu visiškai ramybei. Kai vienas iš šeimos narių okupuos šitą „ramybės salą“ – visi turi laikytis taisyklės jo netrukdyti ir per daug netriukšmauti. Lai ši taisyklė galioja ne tik per karantiną, kad visuomet pavargę po darbų galėtumėte namuose rasti ramų kampą.

Tegul tai būna vieta, kurioje atsiribojate nuo namų reikalų iš jų neišeidami. Čia galite skaityti knygą, medituoti, užsiimti rankdarbiais. Gerbkite vienas kito buvimą „ramybės saloje“ ir neneškite į ją streso. Neišspręsti klausimai ir nebaigti darbai tikrai gali palaukti, kol jūs šiek tiek pailsėsite.

Turėti „ramybės salą“ pravartu ir tiems, kurie gyvena vieni. Tai gali būti jaukus namų kampas, kuriame šiukštu nedirbsite, nemaigysite telefono (tai taip pat vargina) ir neatsakinėsite į skambučius. Pasirūpinkite, kad jūsų „ramybės saloje“ būtų stalelis su daiktais, kurie padeda nusiraminti: mėgstama knyga, žurnalais, mezginiu ar piešimo reikmenimis. Praverstų ir šviestuvas, kurį įjungę, išjungtumėte ar prigesintumėte kitas šviesas kambaryje. Likote tik jūs ir tai, kas jums malonu, – pasimėgaukite.

  1. Nerkite į vonios malonumus

Užsidarykite vonios kambaryje ir išnaudokite jį pagal paskirtį – atsipalaidavimui ir malonumui. Jei gyvenate su šeima, praneškite namiškiams, jog jūsų pusę valandos trukdyti negalima. Jokiais reikalais. Nebent namai degtų. Kad ir ką manytumėte, iš tiesų per tą laiką namiškiai tikrai išgyvens be jūsų.

Atsineškite į vonią žvakių, jei turite, nešiojamą kolonėlę savo mėgstamai muzikai ir pasinerkite į grožį bei sveikatą teikiančias procedūras. Veido kaukės, šilto aliejaus masažai kojoms, kūno šveitikliai – visa tai skirta ne tik kūnui, bet ir sielai. Nenuvertinkite rūpinimosi savimi svarbos. Pailsėję, ramesni, gerai nusiteikę būsite daug darbingesni, energingesni ir geresni aplinkiniams.

  1. Namų sporto salė – psichologinei sveikatai

Kaipgi SPA be mankštos? Žinoma, sveikiausia sportuoti gryname ore, tačiau žvarbus ar lietingas oras dažną sustabdo nuo mankštos lauke. Namie taip pat nesudėtingai galima atlikti paprastus pratimus, o apšilimui pašokinėti per šokdynę (tik prieš tai maloniai pakalbėkite su kaimynais). Įkvėpimo mankštai ieškokite internete – ten gausu nuotolinių pamokų ir nemokamų treniruočių.

Nors dažniausiai sportuojame, siekdami gražesnio kūno ir geresnės fizinės savijautos, iš tiesų sportas didžiulę įtaką turi ir mūsų psichologinei sveikatai. Daugybė skirtingų tyrimų rodo, kad vos kelios treniruotės per savaitę gerokai sumažina nerimo sutrikimų ir depresijos riziką, pagerina miegą ir tiesiog pakelia nuotaiką.

Sportuojant mūsų kūne išsiskiria laimės hormonai serotoninas ir dopaminas, todėl jau po pirmos treniruotės jausitės tiesiog linksmesni. Gausesnis noradrenalino išsiskyrimas reiškia, kad būsite labiau motyvuoti, budrūs, lengviau pakelsite stresą. Taigi, namų sporto salę įsirengti ar bent jau įsigyti šokdynę verta visų pirma dėl savo emocinės ir psichologinės gerovės. Tegul daugiau nebūna dienų, kurias praleidžiate nepakildami nuo sofos!

  1. Pažaiskite „SPA klientą“

Jeigu gyvenate su namiškiais, išnaudokite šį privalumą. Tegul kiekvienas iš eilės pabūna „namų SPA klientu“. Tą dieną ar dalį dienos atleiskite jį nuo visų namų ruošos darbų. Pradėkite procedūras nuo pat ryto – pagaminkite „SPA klientui“ skanius ir sveikus pusryčius, paklokite už jį lovą, paruoškite karštą vonią, padarykite masažą. Skirkite visą laiką savo namiškiui lepinti. Kitą kartą tokia pat „paslauga“ pasimėgausite jūs.

Gyvenate vieni? Būkite patys sau „SPA klientai“ – visą dieną tinginiaukite, kiek užsigeisite, mėgaukitės grožio procedūromis, net jei vakare niekam to grožio nepademonstruosite, valgykite skanų maistą be sąžinės graužaties. Tokiems malonumams galite skirti vieną dieną per savaitę ar kaip tik sugalvosite.

Prisiminkite: kas bus jūsų namai – kalėjimas ar SPA centras, priklauso tik nuo jūsų fantazijos ir ryžto!

 

Comments are closed.